
Arcápolás a maszk alatt
A maszk gyorsan életünk részévé vált, napközben a kézfertőtlenítőhöz hasonlóan sokunk állandó kísérője. Milyen hatással van ez a bőrünkre? Globális képviselőnkkel, Dr. Michelle Henryvel együttműködve kidolgoztunk pár, kifejezetten a maszk alatti bőr számára fejlesztett ápolási tippet, hogy segítsük minimalizálni a kellemetlen reakciók kialakulását.
A maszkok segítenek ugyan a vírusok és baktériumok megfékezésében, de bőrünk nem lesz hálás állandó viseletükért. Mindennapos hordásuk az érzékeny bőrű embereknél dermatitiszt okozhat. Leggyakrabban a rosacea, kiütés, seborreás dermatitisz illetve a száj melletti kipállás fordul elő. A kellemetlenségek kísérő jelei a kiszáradás, bőrpír és a viszketés.
A hidratáció alapfontosságú
Bőrünk rengeteg nedvességet veszít ha stressznek van kitéve és nem éri friss levegő. Rendszeres tisztítással és hidratálással sokat javul a bőrérzet, valamint a megfelelő bőrápolási rutin a bőrt érő kellemetlen hatások ellen is véd.
Alap lépés a hidratáló tisztító krém használata, mely megszabadít a szennyeződésektől, így a baktériumok nem szaporodnak annyira gyorsan a maszk alatt. Második lépés a hidratáló krémmel való bőrerősítő és védő ápolás.
Mi történik a maszk alatt?
A bőr természetes védelmi rendszere keramid nevű lipid molekulákat is tartalmaz, melyek erősítik és védik a bőrt, támogatva a természetes nedvesség megtartását.
A maszkok hosszútávú használata miatt a bőr befülled, kidörzsölődhet és irritálódhat. Ez mind hatással van a bőr természetes védelmi rendszerére, csökken a keramid (lipid) tartalom, így a bőr szárazabb. A befülledt környezetben jobban szaporodnak a patogén molekulák, melyek szintén gyengítik a bőr ellenálló képességét.
A mosóporok tartósítószer tartalma, illetve a maszkok színezőanyaga is bőrirritációhoz vezethet. Ezért ajánljuk a kíméletesebb anyagok (pl. pamut) hordását, melyek hosszabb ideig kitartanak. 5 óra használat után ki kell a maszkot mosni, kifőzni és a szárítás után kivasalni.
Különleges figyelmet érdemel a higiénia azoknál, akiknek eleve is problémás az arcbőre és dermatózissal vagy akné, kiütések valamilyen formájával küzdenek. A maszk alá zárt faggyú, izzadtság, sminkmaradványok és szennyeződések felelősek lehetnek akár pár nap leforgása alatt az arcbőr állapotának romlásáért.
5 tipp a maszk alatti bőr számára
1. Mellőzd minél több kozmetikai termék használatát
Néha különlegesen igaz, hogy a kevesebb több. Gondolkozz el azon, mi van a legjobb hatással a bőrödre. Ha nem vagy benne biztos, akkor látogass el egy bőrgyógyászhoz. Ne használj sminket és dekoratív kozmetikai termékeket! Frissítsd és nyugtasd a bőröd magas ásványtartalmú termálvízzel a gyógyszertárból.
2. Fokozottan ügyelj a megfelelő bőrápolásra
Válassz olyan hidratáló termékeket, melyek esszenciális ceramidokkal járulnak hozzá a bőr természetes védelmi rétegének kiegyensúlyozott működéséhez, ugyanakkor magas hialuronsav és glicerin tartalmukkal megkötik a bőr nedvességét. Nyúlj a könnyebb struktúrájú, fényvédőt tartalmazó, tartósítószerek és parfüm nélküli nappali krémek után. Éjszakára a fényvédő értelemszerűen szükségtelen.
CERAVE TIPP: CeraVe hidratáló arckrém fényvédelemmel
3. Használj kíméletes tisztító termékeket
Használj szappan, illatanyagok és parabének nélküli kíméletes arctisztítót!
CERAVE TIPP: CeraVe Hidratáló tisztító krém
4. Mihelyt a maszk nedves lesz, cseréld le
A maszk tovább marad száraz, ha felvétele előtt 20-30 perccel hidratálod a bőröd.
5.Fogyassz elég folyadékot
Olvasd el 5 tippünket a hidratált bőrért
Szerzők: Dr. Michelle Henry és Lucie Frýbortová – a CeraVe szerkesztőségéből